Дома Фудбал Останато Слободниот удар на Лил е уметност: Иконе со „паненка“ му намести волеј на Реми (ВИДЕО)

Слободниот удар на Лил е уметност: Иконе со „паненка“ му намести волеј на Реми (ВИДЕО)

0

Француски Лил со триумфот над Бордо и математички го обезбеди директниот пласман во Лигата на шампионите наредната сезона, Лил на овој натпревар славеше победа од 1:0.

Единствениот гол на нвој натпревар беше дело на поранешниот напаѓач на Челзи, Лоик Реми и тој ја воодушеви спортската јавност во оваа земја.

Играчите на Лил изведоа една фантастична вежбана акција и успеаа да ја погодат противничката мрежа. Во моментот кога сите очекуваа директен удар или вообичаен центар шут, Иконе со паненка го прфрли живиот ѕид и му намести одличен волеј на Реми.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тухел призна: Ако Мбапе или Нејмар заминат, ќе бараме решение!

Тренерот на Пари Сент Жермен, Томас Тухел не беше категоричен дека дека двете најголеми ѕв…