Дома Фудбал Италија Слика која го обиколи светот: Трагедијата во Џенова ги обедини лутите ривали! (ФОТО)

Слика која го обиколи светот: Трагедијата во Џенова ги обедини лутите ривали! (ФОТО)

0
genoa

Вчера Италија и светот ја потресе трагедијата за срушениот мост во која многу лица го загубија својот живот, а за некои докторите се борат да ги спасат.

Оваа трагедија го обедини градот Џенова од каде што доаѓаат лутите ривали на теренот истоимената Џенова и Сампдорија.

На интернет се појави слика од двајца навивачи на овие два клуба кои со дресовите на своите омилени клубови помагаат да се спаси она што се уште може.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Кралски третман: Откриено колку потроши Роналдо во Дубровник!

Одморот на Кристиано Роналдо и неговата вереница Георгина во Дубровник е заврешен. Славнио…