Дома Фудбал Останато Славниот играч на Валенсија кој почна да работи како диџеј се врати во фудбалот

Славниот играч на Валенсија кој почна да работи како диџеј се врати во фудбалот


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Легендарниот шпански фудбалер Гаиска Мендиета се враќа во фудбалот и тоа во улога на спортски директор објави неговиот нов клуб.

Мендиета оваа функција ќе ја извршува на Кипар во тимот на Пафос. Во клбуот доаѓа на местото на Хрватот Иван Манце кој си замиан во текот на летото. Најдобрите играчи денови Мендиета ги помина во Валенсија каде што се задржа осум сезони.

Она што е интересно е што за него ова е комплетно враќање во фудбалот откако во претходните години беше во музиката, а еден период беше и диџеј.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познати датумите на двете Ел Класико во Купот

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Шпанската фудбалска федерација денес ги одре…