Дома Фудбал Останато Скандал: Младата ѕвезда на Борусија Дортмунд ги лажирала своите години!?

Скандал: Младата ѕвезда на Борусија Дортмунд ги лажирала своите години!?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Младата ѕвезда на Борусија Дортмунд, Јусуфа Моукоко кој е на мета на европските гиганти немал 18 години туку четири повеќе, се сомневаат германските медиуми.

Моукоко се пресели во Германија во 2014 година, а е роден во Камерун. Минатата недела во текот на припремите на камерунската репрезентација до 17 години откриено е дека дури 21 од 30 пријавени фудбалери немаат право за настап за тој тим затоа што се постари.

Селекторот Жан Пјер Фиала брзо реагираше и го промени составот. Но, проблемите не застанаа тука затоа што и помеѓу новите повикани фудбалери имаше уште 11 кои се престари за тој тим.

Германските медиуми сега тврдат дека пронајден извод со име Јоусофа Мохемдуи кој е 2000. година. Наводно станувало збор за Моукоко.

Информациите биле испратени до германскиот фудбалски сојуз, но од таму одговориле дека не сакаат да коментираат.

Инаку, Моукоко игра одлично за Борусија и го сакаат многу големи клубови. Неговиот договор со Борусија истекува на крајот на актуелната сезона и засега ги одбива понудите за продолжување на соработката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Tрагичарот на Франција: Можев да го лобувам Мартинез, да додадам до Мбапе…

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Репрезентацијата на …