Дома Фудбал Германија Скандал: Детето на Борусија Дортмунд всушност не е дете

Скандал: Детето на Борусија Дортмунд всушност не е дете


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Јусуфа Мукоко го привлече вниманието на многу европски гиганти кои ја започнаа битката за неговиот потпис.

18-годишниот напаѓач веќе има шест гола и четири асистенции во Бундеслигата и доби повик за германската репрезентација за Светското првенство.

Мукоко важи за еден од најголемите таленти во светот, а сега се појави сомнеж во неговата вистинска возраст.

Мукоко официјално има 18 години, но австриски медиум тврди дека напаѓачот е четири години повозрасен.

Медиумот го базира тврдењето на извод од родените кој наводно го добил од Камерунец кој го има посвоено Мукоко, а според тие податоци, Јусуфа е 22-годишно момче.

Неговото име е Јусуфа Мохамадуи, а најверојатно станува збор за Мукоко. Приказната ја пренесува и британски „Дејли Мејл“, кој контактирал со Германскиот фудбалски сојуз, каде потврдиле дека ги следат наодите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

„За Бугарија никогаш нема да играат играчи со друга боја на кожата освен бела“

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Директорот на Фудбалската федерација на Буга…