Дома Трансфер зона Си заминува од Турција: Балотели денес потпишува за новиот клуб

Си заминува од Турција: Балотели денес потпишува за новиот клуб


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Италијанскиот фудбалер Марио Балотели од Турција и тимот на Адана Спорт се сели во Швајцарија каде што ќе го носи дресот на Сион.

Балотели започнува нов предизвик и тоа во првенство кое е послабо од турското и помалку гледано.

Целиот трансфер е веќе договорен, Балотели денес ќе пристигне на медицински прегледи и потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…