Дома Топ вести Сити и Барселона се „тепаат“ за Кимих

Сити и Барселона се „тепаат“ за Кимих

Џошуа Кимих ќе биде на летната трансфер листа на Баерн Минхен, а Манчестер Сити и Барселона ќе водат голема битка за неговиот потпис

Кимих е заинтересиран за нова авантура, а бидејќи влезе во последната година од договорот, Баерн е спремен да го продаде ова лето за да не го загуби без пари.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Манчестер Сити и Барселона се клубовите кои покажуваат најголем интерес, а Германецот најави дека е спремен да го напушти Минхен.

Барселона има финансиски проблеми, но е спремна да продаде некоја од своите ѕвезди за да го доведе Кимих.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …