Дома Фудбал Лига на шампиони Сити во големи проблеми: Пеп ќе мора да игра со втор тим против Звезда?

Сити во големи проблеми: Пеп ќе мора да игра со втор тим против Звезда?


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се соочува со големи проблеми пред мечот против Црвена Звезда во Лигата на шампиони (ЛШ).

„Граѓаните“ имаат голем број повредени фудбалери, апа поради тоа Гвардиола најави дека против српскиот тим ќе настапи со втор состав.

„Ќе има натпревари на кои ќе мора да играме со фудбалери од вториот тим. Не можам да сметам на Кевин Де Брајне, Џон Стоунс, Матео Ковачиќ, Џек Грилиш и други. Ќе видиме кој ќе биде подготвен за мечот против Ц. Звезда“, кажа Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пиоли: Јувентус е фаворит за Скудетото

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тренерот на Милан, Ст…