Дома Македонски спорт Мак ракомет Сите очекуваа додавање Столе изненади – мангупски гол против Е.Пелистер 🎥

Сите очекуваа додавање Столе изненади – мангупски гол против Е.Пелистер 🎥

Вардар и Еурофарм Пелистер го играат натпреварот од Суперкупот.

Во почетните минути од овој натпревар видовме еден интересен гол на Стојанче Стоилов кој ја измами одбраната на битолчани. Кога сите мислеа дека ќе проигрува Стоилов се сврте и со силен удар го матираше голманот на Е.Пелистер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вујовиќ: Ситуацијата станува депресивна, цело време сме блиску, но на крајот губиме!

Стратегот на Вардар, Веселин Вујовиќ зборуваше пред медиумите после поразот на Вардар од К…