Дома Трансфер зона Сите очекуваат Озил да замине – ова се двете опции за Германецот

Сите очекуваат Озил да замине – ова се двете опции за Германецот

Meсут Озил важеше за главна ѕвезда на Арсенал, но тој е се поблиску до заминување од „Емирати“.

Оваа сезона не запиша ниту една минута за тимот на Унаи Емери и тоа е уште еден показател дека нешто не е како што треба.

Се пишуваше дека Озил не игра поради инцидентот во кој беа тој и Колашинац, но Босанецот играше, па така тоа тврдење не „држи вода“.

Како што пренесуваат англиските медиуми, очекувањата се Озил да се пресели во Турција или Америка, а во негово останување во Арсенал не верува повеќе никој.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед сега е фаворит за еден од најбараните играчи на Ајакс?

Реал Мадрид од поодамна интезивно се поврзува со Дони Ван Де Бек. На големо со Реал се пов…