Дома Видео Сите на клупата на ПСЖ освен Меси го славеа голот на Икарди 🎥

Сите на клупата на ПСЖ освен Меси го славеа голот на Икарди 🎥

Однесувањето на Лионел Меси по замената против Лион денес е главна тема во фудбалската јавност.

Прво многу се пишуваше за неговата реакција при напуштањето на теренот кога одби да се поздрави со Покетино. Сега на социјалните мрежи се појави снимка од клупата на ПСЖ кога Икарди го постигнува победничкиот гол.

На снимката може да се види како сите освен Меси кој мирно седи еуфорично го слават победничкиот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …