Дома Фудбал Германија Сите го преселија во Јунајтед, а од Дотмунд студен туш за навивачите: Никој не преговарал за Санчо!

Сите го преселија во Јунајтед, а од Дотмунд студен туш за навивачите: Никој не преговарал за Санчо!

Во последните ден-два на големо англиските медиуми пишуваа дека има договор и дека трансферот на Џејдон Санчо во Манчестер Јунајтед е само прашање на време, но сега стигна изненадувачки одговор од Дортмунд.

Од германскиот тим демантираат дека воопшто имало било какви преговори со Јунајтед, а не пак дека се договориле.

„До овој момент, ниту сме имале некаков контакт со Манчестер Јунајтеди, ниту сме преговарале за Санчо. Нема понуди за Санчо. Ние одредивме сума која е минимум да се исполни за да започнеме преговори. Џејдон го знае тоа и се однесува коректно“, изјав извршниот директор на Борусија Ханс Јоаким Вацке.

Ќе потсетиме, Дортмунд Санчо го проценува на 120 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…