Дома Македонски спорт Мак фудбал Синот на Ривалдо сака да игра во македонската прва лига!

Синот на Ривалдо сака да игра во македонската прва лига!

0

Новиот прволигаш Струга Трим Лум добил интересна понуда.

Имено, синот на славниот бразилски фудбалер Ривалдо ги понудил своите услуги на новиот македонски прволигаш.

Агентот на Ривалдо Витор Борба Фереира Јуниор или скратено Ривладињо испратил понуда Струга Трим Лум да го ангажира неговиот клиент.
Станува збор за 24 годишен играч кој игра како напаѓач.

Ривалдињо неодамна го раскина договорот со тимот на Левски Софија каде што всушност и не играше затоа што беше позајмен во романскиот Витроул

Кога не е дел од големите европски клубови јасно е дека Ривладињо е далеку од квалитетите на неговиот тим, но секако би било интересно на македонските терени да видиме син на една таква светска легенда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Одреден и терминот: Против Косово играме во 20:45 часот, финалето е од 18:00

Попладнево ждрепката во Нион сакаше Македонија ако го помине Косово во полуфиналето да игр…