Дома Фудбал Синот на Рејес на дебито го постигна првиот гол за Реал и го посвети на неговиот татко (ВИДЕО)

Синот на Рејес на дебито го постигна првиот гол за Реал и го посвети на неговиот татко (ВИДЕО)

Во Реал Мадрид направија голем гест. После трагедијата во која Хозе Антонио Рејес го загуби животот клубот вети дека ќе се грижи за неговиот 13 годишен син.

Клубот го доведе 13 годишниот син кој го носи истото име и презиме како неговиот татко. Тој изминатиот викенд го одигра првиот натпревар за У-13 тимот и веднаш постигна гол на дебито, освен што погоди тој и намести еден гол.

После постигнувањето на дебитантскиот гол младиот Рејес веднаш погледна кон небото и голот го посвети на неговиот татко.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Барселона следната сезона ќе игра во црни дресови (фото)

Специјализираниот сајт за фудбалски дресови „Footy Headlines“ тврди дека Барселона следнат…