Дома Фудбал Англија Синиша Михајловиќ ќе води клуб од Премиер лигата?

Синиша Михајловиќ ќе води клуб од Премиер лигата?

0
mihajlovic

Србинот Синиша Михајловиќ за краток период би можел да се врати на фудбалските терени како тренер.

Михајловиќ пред околу два месеци заработи отказ на клупата на Торино после серијата слаби резултати, а интерес за неговите услуги покажа екипата на Саутемптон.

Премиерлигашот остана без тренер откако отпуштен беше Маурисио Пелегрино, а според италијанските и англиските медиуми фаворит за негов наследник е Михајловиќ.

Според истите извори, Саутемптон веќе го контактирал Михајловиќ. Покрај Србинот во игра за позицијата тренер на овој клуб е и Марк Хјуз.


Следете го Sportski.mk и на


Михајловиќ во својата кариера освен Торино ги предводеше, Фиорентина, Милан и Сампдорија, како и селекцијата на Србија.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Meдиумите го „преселија“ кога Зидан се врати, а тој сега открива каква порака добил од францускиот тренер

Откако Зидан се врати во Реал медиумите во Мадрид ги истакнаа Герет Бејл и Дани Себаљос ка…