Дома Фудбал Италија Силен земјотрес го погоди Неапол пред денешното дерби во Лигата на шампионите!

Силен земјотрес го погоди Неапол пред денешното дерби во Лигата на шампионите!

Во Неапол вечерва се игра големото дерби помеѓу Наполи и Реал Мадрид, а пред овој натпревар силен земјотрес го погодил градот.

Епицентарот бил на девет километри од Неапол, според неофицицијални информации бил предизвикан од вулканска активност. Тресењето се почувствувало околу 22:00 часот и било со јачина од четири степени, тој е втор најсилен земјотрес во овој град во последните 40 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема го избра неговиот идеален тим и не најде место за Меси и Роналдо

Францускиот напаѓач кој го носи дресот на Ал-Итихад го состави идеалниот тим и во него нем…