Дома Фудбал Лига на шампиони Силва нема дилеми: Вечерва се среќаваат најдобрите напади на планетава!

Силва нема дилеми: Вечерва се среќаваат најдобрите напади на планетава!

silva

Денес стартува Лигата на шампионите и веќе во првиот ден имаме вистински спектакл, се сретнуваат Ливерпул и Пари Сенжермен.

Ливерпул ги има Салах, Мане и Фирмино, додека на другата страна ќе напаѓаат Нејмар, Мбапе и Кавани, па капитенот на „светците“, Бразилецот Тиаго Силва е убеден дека вечерва ќе се сретнат екипите со најсилен напад.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Не се сомневам дека вечерва ќе гледате натпревар помеѓу двата клубови со најдобар напад на планетава. И во нашиот и во нивниот тим има тројца неверојатни напаѓачи кои во секој момент можат да бидат опасни за противникот“, изјави Силва.

Во домашните првенства и Ливерпул и ПСЖ имаат максимален учинок.

ПСЖ во Франција победи во првите пет кола и освои 15 бодови со 17 постигнати погододоци. Ливерпул во Англија освои исто толку бодови од ист број бодови, но „црвените“ постигнаа четири погодоци помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …