Дома Фудбал Англија Силва замина, Евертон ја прекина црната серија (ВИДЕО)

Силва замина, Евертон ја прекина црната серија (ВИДЕО)

Eвертон во рамките од 16. коло од Премиер лигата го совлада Челзи со 3:1.

Челзи имаше импресивна низа на победи, но во претходните четири натпревари запишаа три порази. После Сити и Вест Хем денес изгубија и од Астон Вила.

Црната серија на Евертон конечно заврши, а заминувањето на Марко Силва изгледа им помогна на „карамелите“.

Неговиот помошник денес го водеше тимот кој одигра одлично и стигна до три бода.

Во петтата минута после центаршутот на Сидибе Ричарлисон постигна убав гол со глава, Калверт-Левин во 49. Погодува за 2:0 за истиот играч во 84. да ги отстрани сите дилеми околу победникот.

Утешниот гол за Челзи го постигна Ковачиќ во 52. минута.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…