Дома Фудбал Италија Се јави сопругата на Конте за веста со заканата и куршумот

Се јави сопругата на Конте за веста со заканата и куршумот

Спортската јавност денес беше шокирана од објавата на италијанските медиуми дека Антонио Конте добил закани по неговиот живот.

Италијанските медиуми пишуваа дека Конте добил конверт со заканувачка содржина во кој имало и еден куршум. Освен тоа се најави дека во наредните денови стратегот на Интер ќе биде под полициска заштита во неговиот дом и тренинг кампот.

Меѓутоа сега се е демантирано од сопругата на Конте.

„Приказната за куршумот е лага! Ова повеќе не е нормално, секој станува и пишува што ќе му падне на памет, никој не размислува за последиците“, порача Елизабета.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Tрадицијата вели: Реал Мадрид ќе биде шампион!

Реал Мадрид е многу блиску до рекордната 34.титула во Ла Лига откако вчера беше победен Ге…