Дома Останати Се чека обраќањето на Вајт: Се враќа ли Кабиб во октагон?

Се чека обраќањето на Вајт: Се враќа ли Кабиб во октагон?

Вечерва околу 21:00 часот свое обраќање ќе има првиот човек на УФЦ Дајна Вајт.

Вајт треба да ја соопшти одлуката која спортскиот свет ја очеува со нетрпение – ќе се врати ли Кабиб во октагон?

Една недела Вајт преговараше со Дагестанецот во Абу Даби и сега треба одлуката да се соопшти на јавноста. Ќе почекаме да видиме што ќе биде објавено официјално, меѓутоа шпекулациите се дека Кабиб кажал „ДА“.

Да почекаме да видиме…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Австриски фудбалер тврди: Одлуката да признаам дека сум геј е најдобрата која сум ја донел

Енди Бренан во мај 2019 година стана првиот австриски фудбалер кој призна дека е геј. Овој…