Дома Фудбал Репрезентации Се редат проблеми за Јунајтед: Пред Ливерпул се повреди Де Геа

Се редат проблеми за Јунајтед: Пред Ливерпул се повреди Де Геа

Давид Де Геа вчера бранеше за Шпанија во натпреварот од квалификациите против Шведска.

Шпанскиот голман бранеше одлично во текот на натпреварот, но мораше да ја напушти играта после 60 минути.

Де Геа не можеше да го продолжи натпреварот кој сигурно беше еден од најдобрите во сезонава. Само благодарение на него Шведска не постигна повеќе од еден гол.

Најспектакуларна одбрана на Де Геа беше онаа во првото полувреме.

Повредата на Де Геа доаѓа во многу лош момент за Манчестер Јунајтед бидејќи „црвените ѓаволи“ во викендот кој следи ги очекува натпревар против Ливерпул кој е во одлична форма.

Според она што се објави во прв момент Де Геа има проблеми со мускулот и се чекаат подетални информации за каракатерот на неговата повреда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…