Дома Фудбал Англија Се појави видео поради кое Халанд доби критики 🎥

Се појави видео поради кое Халанд доби критики 🎥

Во дербито на колото во англиското фудбалско првенство, Манчестер Сити и Арсенал одиграа без голови и тој резултат ги израдува фановите на Ливерпул кои така го задржаа водството на табелата.

Манчестер Сити имаше далеку поголем посед на топка, меѓутоа не успеа да создаде посериозни прилики за гол. Халанд сезонава против екипите од топ 5 (Арсенал, Ливерпул, Тотенхем и Астон Вила) одигра шест натпревари и успеа да постигне само еден гол.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Критики за неговата игра испрати Рој Кин тврдејќи дека нивото на игра му е како играч во четвртата лига.

Денес на социјалните мрежи се појави видео снимка од тренинг на Сити на кој Халанд баш и не се покажа во најдобро светло во играта со топка. Во видеото Халанд неколку пати погрешно додаде и лошо реагираше.

„Рој Кин беше во право кога кажа дека Халанд е како играч од четврта лига во секој сегмент освен кога треба да постигне гол“. „Одличен стрелец, лош фудбалер“ „Додава како голман“. „Замисли напаѓач во Премиер лигата кој има 1.90 и нула техника“ „Халанд е доказ зошто најдобриот стрелец во Англија и „Златната топка“ не се исти работи“…гласат само дел од коментарите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…