Дома Топ вести Се поврзуваше со Јувентус и Барселона на крајот заврши на позајмица во Вест Хем

Се поврзуваше со Јувентус и Барселона на крајот заврши на позајмица во Вест Хем

Се поврзуваше Калвин Филипс со клубови како Јувентус, Барселона, Њукасл…на крајот премина во Вест Хем како позајмен фудбалер.

Филипс сакаше клуб каде што ќе биде стандарден со цел да се бори за место во репрезентацијата на Англија на Европското првенство наредното лето.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Вест Хем го доведе Филипс на позајмица со право на откуп на крајот од сезоната за 40 милиони евра.

„Со задоволство може да го потврдиме потпишувањето на Калвин Филипс на позајмица до крајот на сезоната“, објави Вест Хем.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…