Дома Топ вести Се повреди Азар!

Се повреди Азар!

Еден Азар утре требаше да го има официјалното деби во дресот на Реал Мадрид, но очигледно тоа нема да се случи.

Реал гостува во Виго кај Селта во првото коло од новата сезона во шпанската Ла Лига, а најскапото засилување на клубот ова лето нема да биде на располагање на Зидан.

Имено, Белгиецот се повредил на денешниот тренинг и според докторите во Реал станува збор за левиот бутен мускул, поради што офанзивниот играч ќе го пропушти во најдобар случај само натпреварот против Селт.а

Освен на Азар, Зидан не може да смета на Марко Асенсио, Менди и Родриго, но отсуството на Азар секако е најголем хендикеп за „кралевите“ во отварањето на сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…