Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Се е спремно за балканското дерби: Познати составите на Србија и Словенија

Се е спремно за балканското дерби: Познати составите на Србија и Словенија

Од 15:00 часот денеска се игра балканското дерби на ЕП помеѓу Словенија и Србија, а сега се познати и стартните состав.

Во редовите на Србија, Душан Тадиќ се враќа во стартниот состав по тензијата која се случуваше во изминатиот период откако Пикси го остави на клупата против Англија.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


СРБИЈА 3-4-1-2: Рајковиќ – Павловиќ, Миленковиќ, Вељковиќ – Младеновиќ, Лукиќ, Иличиќ, Живковиќ – Тадиќ – Митровиќ, Влаховиќ.

СЛОВЕНИЈА 4-4-2: Облак – Карничник, Дрркушиќ, Бјол, Јанжа – Стојановиќ, Гнезда Черин, Елшник, Млакар – Шпорар, Шешко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…