Дома Трансфер зона Се е договорено: Познат новиот клуб на Лоран Кошчиелни

Се е договорено: Познат новиот клуб на Лоран Кошчиелни

Арсенал ова лето ќе остане без Лоран Кошчиелни кој побара да замине од клубот.

Кошчиелни одби да отпатува на турнеата во САД и од тогаш стана јасно дека од новата сезона ќе го гледа во друга средина.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Од самиот почеток се најавуваше дека ќе се врати во Франција, долго време се бараше најдоброто решение и за него и за Арсенал.

Сега конечно е пронајдено. Како што пренесуваат медиумите од Англија Кошчелни ги убедил луѓето во Арсенал да го пуштат во Бордо.

Арсенал од заминувањето на Кошчиелни ќе добие пет милиони фунти. Според информациите се е договорено и наскоро се очекува и официјална потврда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Бомба“: Бензема може да потпише за Фенербахче

Карим Бензема после една година помината во Саудиска Арабија би можел да се врати во Европ…