Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Се вжештува атмосферата во Москва: Развиорено огромно хрватско знаме (видео)

Се вжештува атмосферата во Москва: Развиорено огромно хрватско знаме (видео)

0

Се подготвува атмосферата за вечерашното полуфинале во кое Франција ќе го добие противникот во големото финале, а на спротивните страни вечерва ќе бидат Хрватска и Англиај.

Натпреварот ќе се игра на легендарниот „Лужники“ во Москва, а во центарот на Москва пристигнуваат огромен број навивачи на двете репрезентаци.

Хрватските навивачи направија вистинско шоу кога развиорија огромно хрватско знаме. Погледнете дел од атмосферата.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ФОТО: „Aдидас“ дизајнираше нови копачки за Меси, ќе ги промовира во дербито

Следи репрезентативната пауза, а Лионел Меси повторно ќе има мал одмор со оглед на тоа што…