Дома Фудбал Сетиен: Уште чекам Барселона да ме исплати

Сетиен: Уште чекам Барселона да ме исплати

Поранешниот тренер на Барселона, Кике Сетиен се реши јавно да зборува за неговиот поранешен клуб.

Сетиен како големо изненадување седна на клупата на Барселона, но си замина неславно. Сега тој откри дека се уште Барселона да го исплати.

„Барселона се уште не ме исплатила, уште чекам“, изјави Сетиен за шпанските медиуми.

Барселона на Сетиен треба да му исплати сума од десет милиони евра поради предвременото раскинување на договорот. Сетиен Барса ја водеше на 25 натпревари и во нив запиша 16 победи, четири нерешени натпревари и пет порази.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…