Дома Фудбал Англија Сетиен е минато: Барселона ќе го ангажира тренерот на Алиоски!?

Сетиен е минато: Барселона ќе го ангажира тренерот на Алиоски!?

Барселона планира да се раздели со тренерот Кике Сетиен, зашто управата е разочарана од резултатите и загубената титула во Ла Лига.

Најголемата ѕвезда во клубот, Лионел Меси ургира кај раководството да го ангажира Марсело Биелса, кој му е тренер на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски во Лидс.

Биелса требаше да добие нов договор, со многу поголема плата од сегашната и средства за да изгради квалитетен тим за следната сезона и новите предизвици, но сега Каталонците сакаат да му ги расипат сметките на новиот премиерлигаш.

Еден од кандидатите за кормилото на Барселона е и Чави, кој во минатото го носеше дресот на каталонскиот гигант и кој одби да замине во неговиот поранешен клуб пред тие да го ангажираат Сетиен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…