Дома Трансфер зона Серхио Ромеро кариерата ја продолжува во Ла Лига

Серхио Ромеро кариерата ја продолжува во Ла Лига


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Сега веќе поранешниот голман на Манчестер Јунајтед Серхио Ромеро го напушти клубот „Олд Трафорд“ после шест години. Како слободен играч тој ќе се приклучи на екипата на Гранада.

Преговорите се во финална фаза и се очекува се набрзо да биде објавено.

Ромеро никогаш не дојде до улогата прв голман во англискиот гигант. И кога беше прв избор тоа беше во Лига Европа, додека Де Геа беше главен во Премиер лигата.

Сега кога Дин Хендерсон покажа квалитет, дури ја стави под знак прашалник и голманската позицијка на Де Геа, стана јасно дека за Ромеро нема место. Солскјер за трет голман веќе го врати Том Хилтон.

Во минатата сезона Ромеро не запиша ниту еден настап, а последен на голот беше во сезоната 2019/2020.

Коментари
  • Официјално: Серхио Ромеро има нов клуб

    Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Аргентинскиот голман Серхио Ромеро на крајот на мин…
  • Серхио Ромеро се враќа во Серија А

    Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Aргентинецот Серхио Ромеро пронајде клуб каде што ќ…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Изненадување: Рамос се враќа во Ла Лига?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Серхио Рамос го напушти Пари Сен Жермен по две годи…