Дома Трансфер зона Серхио Рамос сака да остане во ПСЖ

Серхио Рамос сака да остане во ПСЖ


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Серхио Рамос е подготвен да потпише нов договор и да остане во Пари Сен Жермен уште една сезона, пренесува „АС“.

Шпанецот ужива во животот во Париз и не сака да ја промени средината, а целта е да го продолжи договорот кој му истекува на лето.

Рамос му се приклучи на ПСЖ во 2021 годинаи до сега одигра само 49 официјални натпревари за „светците“.

Меѓутоа, ПСЖ се уште не одлучил дали сака да го задржи уште една сезона и нема почнато преговори за нов договор.

Коментари
  • Серхио Рамос се сели во Серија А

    Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Серхио Рамос оваа сезона игр…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…