Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Селекторот на Белгија соопшти добри вести за навивачите

Селекторот на Белгија соопшти добри вести за навивачите

Селекторот на белгиската репрезентација Доменико Тедеско вечерва изјави дека бекот Том Мение кој беше повреден ќе и се приклучи на тимот по натпреварот против Романија на 22 јуни на Европското првенство во Германија.

„Мение ќе се врати за недела и пол, десет дена. Се враќа по мечот со Романија“, изјави Тедеско на прес-конференцијата во пресрет на утрешниот натпревар меѓу Белгија и Словачка во Франкфурт.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тедеско додаде дека Мение е многу мотивиран да дојде на шампионатот и дека е среќа што неговата повреда не била толку сериозна.

Мение се повреди на последниот подготвителен натпревар на 8 јуни против Луксембург.

Натпреварот Белгија – Словачка започнува утре од 18 часот во првото коло на Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…