Дома Фудбал Останато Секулов и Кулушевски се сретнаа во Торино: Конечно заедно со мојот поголем брат

Секулов и Кулушевски се сретнаа во Торино: Конечно заедно со мојот поголем брат

Во таборот на Јувентус сезонава ќе има двајца фудбалери со македонско потекло.

Никола Секулов веќе долго време е дел од младинските категории на гигантот од Торино, а него од летово му се придружи Дејан Кулушевски кој Јувентус го купи за 30 милиони евра и се очекува да биде големо засилување.

Секулов вчера објави фотографија од вечерта која ја поминале заедно. На фотографијата додаде:

„Конечно заедно со мојот поголем брат во Торино“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ливерпул дојде во Лондон и покажа кој е шампион🎥

Играчите на Ливерпул покажаа супериорност над Челзи и рутински го освоија бодовите победув…