Дома Македонски спорт Мак фудбал Секуловски нов тренер на Пелистер

Секуловски нов тренер на Пелистер

Марјан Секуловски денеска беше промовиран за нов тренер на Пелистер и доаѓа на местото на Капинковски кој замина уште во ноември.

Секуловски досега ја водеше екипата на штипска Брегалница и имаше добри резултати бидејќи се наоѓа на четвртото место на табелата.

Претходно Општина Битола ја информираше јавноста дека се исплатени финансиските долгови на ФК Пелистер и дека клубот има нов управен одбор.

Во меѓувреме беше потврден и ангажманот на сенегалскиот дефанзивец, Али Натрант кој доаѓа како позајмен од Шкупи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…