Дома Трансфер зона Седум играчи на Сити можат да си заминат за џабе!

Седум играчи на Сити можат да си заминат за џабе!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Манчестер Сити се соочува со голем проблем бидејќи на дури 7 фудбалер им истекува договорот на крајот на сезоната, а сеуште не потпишале нови договори.

Тоа значи дека сите овие фудбалери имаат право во јануари да преговараат со други клубови и да го напуштат „Етихад“ без обештетување.

Најголем проблем за Гвардиола може да претставува Фернандињо, кој е стандарден првотимец од почетокот на сезоната. Бразилецот има 31 години, беше стартер на сите 14 натпревари, но сеуште не потпишал нов договор со „граѓаните“.

Покрај Фернандињо тука се уште и резервниот голман Вили Кабаљеро (35), Бакари Сања (33), Пабло Забалета (31), Гаел Клиши (31), Јаја Туре (33) и Хесус Навас (31).

Се очекува Сања и Клиши сигурно да го напуштат клубот, како и Јаја Туре кој не е во добри односи со Гвардиола. Хесус Навас има солидна минутажа оваа сезона, но неговата иднина сеуште е нејасна.

Треба да се земе во предвид дека сите овие фудбалери имаат преку 30 години, а Манчестер Сити сака да ја подмлади екипата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…