Дома Македонски спорт Мак фудбал Седлоски: Среќни сме што се враќаме во Чаир

Седлоски: Среќни сме што се враќаме во Чаир


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Утре Шкупи по пауза од една една година се враќа на стадионот во Чаир каде што во рамките од седмото коло ќе го пречека Борец.

Тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски е среќен што Шкупи се враќа на својот стадион и најави дека очекува одлична атмосфера.

„За натпреварот со Борец се подготвуваме максимално. В недела се враќаме на нашиот стадион во Чаир и среќен сум што ќе играме пред нашите навивачи. Ве повикувам да дојдете и да направиме подобра атмосфера, заедно да се бориме за трите бода“, изјави Седлоски.

Натпреварот е закажан за во 15:00 часот.

Фото: ФК Шкупи

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шкупи работи со полна пареа: Дефанзивец од Словачка е второто засилување!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ На Чаир денес е пре…