Дома Македонски спорт СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Како Скопје два пати ги пречекуваше црвено-црните херои

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Како Скопје два пати ги пречекуваше црвено-црните херои

Деновиве нема спорт и се предложува да се седи дома, а ние секојдневно ви предложуваме на што да се потсетите и да изгледате некои незаборавни моменти од македонската спортска историја.

Денес ве потсетуваме како на два пати ги пречекувавме хероите на Вардар.

Кога никој не очекуваше Вардар се издигна како феникс и направи чудо, одново ја израдува нацијата искачувајќи се на тронот на Европа. Она што се случуваше низ улиците на Скопје апсолутно го заслужија.

Уживајте…

Слично беше и две години претходно…

Сезонава на Вардар му е уште потешко од минатата, меѓутоа како и што потенцираа ракометарите додека се во игра ќе се надеваат на ново чудо, ќе се надеваме и ние!

Претходно од рубриката „седи дома“:

Пречекот на кошаркарите во 2011

Големата победа на МЗТ Скопје над Реал Мадрид (цел натпревар)

Победата на Македонија над Грција на ЕП во Литванија (цел натпревар)

Незаборавниот Златко Калински

Предлог спортски класици

Финалниот натпревар со кој Кометал Ѓорче Петров стана шампион на Европа во 2002 (цел натпревар)

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус го продава Роналдо: Ова се можните дестинации

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот…