Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Сега не можеше да спаси ниту чудесниот Ливаковиќ: Нејмар се изедначи со Пеле! 🎥

Сега не можеше да спаси ниту чудесниот Ливаковиќ: Нејмар се изедначи со Пеле! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во последните моменти од првото продолжение Бразил успеа да го скрши отпорот на Хрватска и тоа преку Нејмар.

По една одлична акција со Пакета, Нејмар влезе во шеснаесетникот и го помина денес фантастичниот Ливаковиќ за да ја смести топката во мрежата. Со овој гол Нејмар се изедначи со Пеле со по 77 голови на вечната листа стрелци во бразилската репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…