Дома Трансфер зона Себастијан Џовинко се врати во Серија А!

Себастијан Џовинко се врати во Серија А!

Себастијан Џовинко повторно ќе игра во Серија А.

Џовинко некогаш важеше за голема надеж на Јувентус, а во Серија А првпат играше во 2015 година. Потоа настапуваше во МЛС за Торонто, а последниот ангажман го имаше во Саудиска Арабија во дресот на Ал-Хилал.

Искусниот напаѓач минатиот месец наполни 35 години и остатокот од сезоната ќе го помина во Сампдорија. Џовинко со Сампдорија потпиша договор од крајот на сезоната.

На Сампдорија и е потребен напаѓач бидејќи се повреди Маноло Гамбјадини, а проблеми има и ветеранот Фабио Кваљарела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…