Дома Фудбал Германија Себастијан Алер успешно опериран по втор пат

Себастијан Алер успешно опериран по втор пат

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Себастијан Алер објави дека и втората операција поради рак на тестисите поминала добро.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓„Го направив следниот чекор. Втората операција помина добро! Голема благодарност за медицинскиот тим и секојдневната помош“, напиша Алер на Твитер.

Се уште не е јасно кога Алер ќе се врати на терените. Сега му претстои нов процес на хемотерапија, па се надеваме дека наскоро целосно ќе се опорави и ќе се врати на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Мексиканците трагичари, Аргентина и Полска во осминафинале🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …