Дома Фудбал Англија Сања: Арсенал е циркуз

Сања: Арсенал е циркуз

Поранешниот играч на Арсенал не бираше зборови кога денеска на Скај Спорт го коментираше поранешниот клуб.

Сања во Лондон помина седум години, одигра 285 натпревари а Топџиите, а смета дека моменталната ситуација во клубот е циркузантска.

„Се чини дека моменталната ситуација во клубот е циркуз. Не се знае кој го предводи клубот, кој ги донесува одлуките и се чини дека играчите немаат самодоверба на теренот.“ – изјави Сања и додаде:

„Не знаат кој ќе биде следниот тренер и тоа е многу лоша ситуација за клубот. Прво мора да пронајдат тренер кој ќе донесе стабилност во клубот бидејќи во последните сезони секогаш по крајот на сезоната заминувале играчи и веќе долго време истите играчи не остануваат подолго време заедно.“

Арсенал денеска на Емирати беше поразен од Манчестер Сити со 0:3.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…