Дома Фудбал Англија Саутгејт се налути: Оставете го Мегваер на мира!

Саутгејт се налути: Оставете го Мегваер на мира!

Стоперот на Англија, Хари Мегваер повторно имаше кикс во пријателскиот натпревар против Шкотска во кој си постигна автогол.

Ривалот на Англија немаше удар кон голот, а тогаш дефанзивецот на Јунајтед си постигн автогол. Селекторот на Англија сега им возврати на критичарите.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


„Мегваер одигра одлично со Украина претходно, реакцијата е последица на идиотите надвор од тимот кои го критикуваат и направија една таква атмосфера. Одлично е што нашите навивачи го бранат.

Им правием проблеми на своите играчи. Некои статии, некои коментари на исмејување…Ги разбирам Шкотите кои се забавуваа, но тоа што ние си го правиме е смешно и бизарно. Оставете го на мира Хари“, изјави Саутгејт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…