Дома Фудбал Италија Саудијците одлучиле: Сакаат да го купат гигантот од Серија А – понудиле 900 милиони евра!

Саудијците одлучиле: Сакаат да го купат гигантот од Серија А – понудиле 900 милиони евра!

Инвестицискиот фонд на Саудиска Арабија сака да го купи италијанскиот фудбалски клуб Рома.

Според италијанските медиуми, Саудијците ќе понудат 900 милиони за преземање на сопственоста на клубот од Рим.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Саудиска Арабија во последно време инвестира огромни суми пари во фудбалот.

Во својата лига ги доведоа Кристијано Роналдо, Нејмар, Карим Бензема и некои од најголемите ѕвезди на светскиот фудбал.

Англискиот премиерлигаш Њукасл и учесник во Лигата на шампионите, исто така е во сопственост на саудиски фонд кој е под контрола на државата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Милан спреми нов богат договор за Тео Хернандес

Тео Хернандес е еден од најважните фудбалери на Милан и клубот сака уште долго да го задрж…