Дома Трансфер зона Саудиски клуб му нуди богатство на Икарди, но има еден услов

Саудиски клуб му нуди богатство на Икарди, но има еден услов

Мауро Икарди имаше одлична сезона во Галатасарај, а по истекот на позајмицата тој ова лето се врати во ПСЖ.

Јасно е дека за него нема повеќе место во Париз и веќе ја започна потрагата по нов клуб, а Ал Шабаб веќе почна преговори за да го убеди Икарди на преселба во Саудиска Арабија.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ал Шабаб му нуди двегодишен договор тежок неверојатни 80 милиони евра за да го убеди да се пресели во Саудиска Арабија, но има еден важен услов кој нема да и се допадне на неговата сопруга Ванда Нара.

Во понудата има еден услов – заедно со Икарди да не доаѓа и неговата сопруга Ванда Нара. Саудијците вообичаено им нудат максимална комоција на семејствата на фудбалските суперѕвезди, но тоа не е случај и со Ванда, која е позната по животните навики со кои не би се вклопила во животот на жените во оваа држава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…