Дома Фудбал Репрезентации Санчо поради повреда го напушти тренинг кампот на репрезентацијата

Санчо поради повреда го напушти тренинг кампот на репрезентацијата

Aнглиските медиуми пренесуваат дека Џејдон Санчо поради повреда го напуштил тренинг кампот на репрезентацијата.

Санчо се повредил на еден од тренинзите и сега ќе следуваат дополнителни прегледи за да се утврди степенот на повредата.

Засега повеќе детали не се познати, но сигурно ќе ги пропушти натпреварите на Англија со Андора и Полска во квалификациите за СП 2022 година.

Саудгејт покрај Санчо не ќе може да смета и на Калверт-Луин, исто така поради повреда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…