Дома Топ вести Санчо и Ван де Бек во „пакет“ во Јувентус

Санчо и Ван де Бек во „пакет“ во Јувентус

Јувентус во зимскиот преоден рок може значително да го засили тимот со две ѕвезди на Манчестер Јунајтед.

Санчо е во потрага по нов клуб откако влезе во конфликт со тренерот Тен Хаг и сака да го напушти Манчестер Јунајтед.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Најсилен интерес за него покажува Јувентус, кој веќе стапил во контакт со Манчестер Јунајтед и започнал преговори со англискиот клуб.

Во преговорите двата клуба разговарале и за Дони ван де Бек, кој исто така е на излезна врата од „Олд Трафорд“.

Двајцата можат да пристигнат во Јувентус во „дисконтна“ цена за само 26 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…