Дома Фудбал Лига на шампиони Санчо го понижи противникот, реакцијата на Сабицер непроценлива🎥

Санчо го понижи противникот, реакцијата на Сабицер непроценлива🎥

Борусија Дортмунд го победи ПСВ со 2:0 и се пласира во четвртфиналето од ЛШ, а во главна улога повторно беше Санчо.

Англичанецот повторно игра на врвно ниво и со еден потег го понижи противничкиот фудбалер.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Реакцијата на Сабицер на неговиот потег стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…