Дома Фудбал Германија Сане ги помина лекарските прегледи во Баерн Минхен (видео)

Сане ги помина лекарските прегледи во Баерн Минхен (видео)

Лерој Сане утрово ги мина лекарските прегледи и ги посети канлецариите на Баерн Минхен за финализирање на трансферот од Манчестер Сити.

Во овие моменти германскиот репрезентативец ги напушти канцелариите на Баерн, па се очекува во секој момент официјализација на трансферот.

Според „Билд“ денес Сане нема да биде претставен како нов играч на Баерн, но најверојатно двата клуба ќе излезат со соопштение за трансферот.

Баерн Минхен на Сити ќе му плати 50 милиони евра за трансферот, а Сане ќе потпише 5-годишен договор според кој ќе заработува 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Артета објасни каде „исчезна“ Обамејанг пред мечот

Арсенал вчера беше поразен од Саутемптон во ФА купот (1:0) и со тоа остана без шанса да го…