Дома Фудбал Лига на шампиони Само 78 секунди му беа потребни: Игуаин го ШОКИРА Тотенхем (видео)

Само 78 секунди му беа потребни: Игуаин го ШОКИРА Тотенхем (видео)

0

После само 78 секунди игра „старата дама“ дојде во водство против Тотенхем во осминафиналниот натпревар од Лигата на шампиони.

Миралем Пјаниќ му асистираше на Гонзало Игуаин, кој го шокираше Тотенхем уште на самиот старт.

Само две минути подоцна Игуаин повторно го совлада Лорис за висока предност од 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …