Дома Видео Само збунето гледаше: Пике не можеше да поверува што одбрани Тер Штеген

Само збунето гледаше: Пике не можеше да поверува што одбрани Тер Штеген

1

Барселона вчера објави интересно видео од тренинг на Барселона пред репрезентативната пауза.

Каталонскиот клуб одлучи уште еднаш да покаже дека Тер Штеген е фантастичен голман, со што објави видео од негова неверојатна одбрана на тренинг.

Имено, удар со глава упати Пике и топката сите ја видоа во голот, но Тер Штеген со неверојатна интервенција го спаси голот.

Оваа одбрана го изненади и Пике кој само збунето го гледаше голманот на Барселона и на крајот се насмеа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесен ВАР кикс: Судијата место спорната ситуација гледаше паркинг! (ВИДЕО)

Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не техн…